Inea Stadion, Poznań

25/10/2010

TRIAS zainstalował największe w Polsce telebimy na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

TRIAS już po raz kolejny udowodnił, że multimedia w sporcie to jego specjalność. Po PGE ARENIE w Gdańsku przyszedł czas na Stadion Miejski w Poznaniu, na którym zainstalowaliśmy największe telebimy spośród wszystkich zainstalowanych na stadionach w Polsce.

Dwa ekrany diodowe – każdy o powierzchni ponad 115m2 i wymiarach: wysokość 8m, szerokość 14,4m zostały zamontowane na specjalnych konstrukcjach, które są integralną częścią dachu stadionu i znajdują się za bramkami. To pierwsze w naszym kraju ekrany LED o tak dużej powierzchni zainstalowane na obiekcie sportowym. Telebimy umieszczono ponad 30 metrów nad ziemią, a obrazy na nich wyświetlane są doskonale widoczne z każdego miejsca na stadionie.

Ekrany zostały wykonane w technologii 2R1G1B. Oznacza to, że na jeden piksel obrazu składają się 4 diody (2 red, 1 green, 1 blue). Telebimy mają rozdzielczość rzeczywistą 25mm i rozdzielczość wirtualną 12,5mm.

Każdy telebim został zbudowany ze 120 pojedynczych modułów. Waga jednego modułu to ok. 55kg. Telebimy charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na wilgoć i wodę. Dopuszczalna temperatura otoczenia dla sprzętu zawiera się w przedziale – 25 st. C do +55 st. C.

Stadion Miejski w Poznaniu jest pierwszym stadionem w Polsce gotowym na EURO 2012 i spełniającym standardy UEFA.

«wstecz