Akademia TRIASU 2012 - podsumowanie

27/02/2012

W tym roku odbyła się już ósma edycja Akademii TRIASU. Jest to coroczne spotkanie ludzi z branży eventowej oraz osób zainteresowanych stałymi instalacjami audiowizualnymi. Akademia ma na celu zaprezentowanie najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie instalacji stałych i eventowych, multimediów i oświetlenia. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Grupę TRIAS. W tegorocznej Akademii wzięło udział ponad 400 osób.

Akademia odbyła się w dniach 15-16 marca w urokliwym, czterogwiazdkowym hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym. Niepowtarzalne wnętrza obiektu, który powstał z połączenia XVII-wiecznego spichlerza zbożowego z nowo zaprojektowanym budynkiem, przez dwa dni stały się scenografią dla multimedialnego wydarzenia. Dla uzyskania niezwykłej oprawy zastosowano najnowocześniejsze nośniki obrazu i urządzenia oświetleniowe. W tak wyjątkowej atmosferze uczestnicy imprezy odbyli fascynującą podróż po multimedialnym świecie kreowanym przez TRIAS.

"Akademia TRIASU to jedyne takie wydarzenie w naszym kraju. Pragniemy, by była ona źródłem wiedzy i inspiracji, a także okazją do spotkania osób z branży, wymiany pomysłów i dyskusji. Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie. Jest to dowód na to, że istnieje potrzeba organizacji tego typu spotkań"- mówi Zbigniew Klonowski, Prezes Zarządu Grupy TRIAS.

Pierwszego dnia tradycyjnie już zaprezentowano innowacje w dziedzinie stałych instalacji audiowizualnych, zintegrowanych systemów teletechnicznych, oświetlenia architektonicznego oraz przedstawiono możliwości wszechstronnego zastosowania zdobyczy techniki w reklamie, obiektach sportowych, kulturalnych, medycznych oraz nowoczesnych obiektach użyteczności publicznej. Podczas spotkania podsumowano również dokonania Grupy TRIAS 2011 roku. Największy, zakończony w ubiegłym roku projekt w zakresie instalacji stałych to przygotowany specjalnie na EURO 2012 stadion PGE ARENA w Gdańsku. TRIAS S.A. był Generalnym Wykonawcą systemów teletechnicznych w zakresie instalacji audiowizualnych, bezpieczeństwa, systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych oraz zintegrowanego systemu zarządzania. Przez pięć lat firma będzie pełnić też funkcję oficjalnego Partnera Technologicznego stadionu. Poza flagowym projektem, jakim niewątpliwie był stadion w Gdańsku, TRIAS S.A. oferuje kompleksowe rozwiązania dedykowane do obiektów o zupełnie innych zastosowaniach. Wśród nich są znane w całej Polsce Muzeum Rynek Podziemny, Muzeum Schindlera i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Wystawa Katyńska w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, czy wreszcie Centrum Poznawcze w zrewitalizowanej Hali Stulecia we Wrocławiu. TRIAS S.A. dostarczył do tych obiektów nowoczesne systemy Audio - Video - Light, systemy zarządzania i kontroli dostępu. Przy projektowaniu takich ekspozycji wykorzystuje się obecnie nowoczesne techniki multimedialne i wystawiennicze. Służą one do prezentacji obrazów, filmów fabularyzowanych, dźwięków i animacji. Zastosowanie takich rozwiązań umożliwia szeroką interakcję ze zwiedzającym. Poza widocznym rozwojem w sektorach sportowym i kulturalnym TRIAS S.A. zaprezentował także swoje osiągnięcia w sektorze hotelarskim i edukacyjnych, a także reklamowym, gdzie dużym zainteresowaniem cieszy się innowacyjny system liter LED, który TRIAS S.A. jako pierwszy w naszym kraju zainstalował w Warszawie, a ostatnio także w Mediolanie. W prezentacjach i pokazach uczestniczyli przedstawiciele instytucji publicznych oraz obiektów kulturalnych (muzeów, teatrów, kin i galerii sztuki), właściciele obiektów użyteczności publicznej i obiektów sportowych, a także inwestorzy i architekci.

Obok rozwiązań oferowanych przez TRIAS S.A., swoją ofertę zaprezentowali także sponsorzy i partnerzy Akademii. W strefie wystawienniczej zaprezentowano moduły projekcyjne MicroTiles firmy Christie, systemy nagłośnienia ESS Audio oraz sprzęt firmy NEC - ścianę video, monitory desktopowe EX, monitory wielkoformatowe oraz projektory multimedialne. Dodatkowo goście mogli zobaczyć, jak serwisuje się specjalistyczny sprzęt multimedialny i oświetleniowy, jak wygląda wewnątrz moduł ściany diodowej czy projektor multimedialny. Odpowiedzi na nurtujące pytana udzielali eksperci z Digiservice - spółki wchodzącej w skład Grupy TRIAS.

Drugi dzień Akademii był zarezerwowany na prezentację rozwiązań z dziedziny multimediów i oświetlenia na potrzeby branży eventowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele największych w Polsce agencji eventowych i domów mediowych, osoby związane z produkcjami telewizyjnymi i mediami branżowymi. Podczas prezentacji goście mogli poznać możliwości kreacji wizualnych dostępnych dzięki technologiom będącym w ofercie TRIASU Event Engineering.

Punktem kulminacyjnym obu dni Akademii był pokaz multimedialny. Widzowie mieli niecodzienną szansę, by spojrzeć na naszą planetę z kosmosu. Następnie odbyli wirtualną podróż po zakątkach kuli ziemskiej - od wielkich miast, przez bezdroża i pustynie, aż po morskie głębiny. Show został poprzedzony występem finalistów programu "You Can Dance".

Do stworzenia niezwykłej oprawy podczas tegorocznej Akademii wykorzystano około 700 różnego rodzaju urządzeń multimedialnych i oświetleniowych. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję stąpać po unikalnej scenie, przypominającej swoją budową wybieg dla modelek lub skocznię narciarską, przygotowanej specjalnie na trasę koncertową George'a Michaela. Dostarczyła ją firma XL Video. Na tę niezwykłą scenę składało się ponad 1300 diod MiStrip firmy Barco. Wyświetlane na niej obrazy sprawiały niesamowite wrażenie Dodatkowo wykorzystano dwa ekrany o powierzchni 23m2. Ich imponujący rozmiar i doskonałość obrazu zapewniły wysoką jakość prezentacji multimedialnych. Po bokach hotelowego patio, w którym odbywały się prezentacje, umieszczono po dwa ekrany o powierzchniach 9m2, 6m2 i 5m2 oraz monitory plazmowe w rozmiarach 65 cali i 42 cale.

Podczas pokazów i prezentacji wykorzystano całą gamę urządzeń oświetleniowych. Wśród nich znalazły się lampy wysokiej mocy Falcon Beam 7kW firmy A&O Technology, urządzenia ruchome firm Martin (MAC Aura, MAC 101 LED Wash, MAC 700 Profile, MAC 700 Wash), Clay Paky (Alpha Beam), Vari* Lite (VL 1000 AS) i Highend (Showgun 2000W, Studio Command 1000H Tungsten), sceniczne oświetlenie ledowe LL STAGE 6-06D W firmy Leader Light, naświetlacze architektury LED firmy Studio Due (StudioLed 600 RGBWA i DUAL 800 RGBWA), ledowe oświetlenie profilowe Coemar LEDko, oświetlenie ledowe firm Thomas (Pixelline i PixelPar), Pulsar (Chroma Batten 100) i Flash, lampy firmy Eurolite. Uzyskanie różnorodnych efektów wizualnych było możliwe dzięki systemom realizacji RoadHog Fullboar, Wholehog III oraz Catalyst Media Server. Dodatkowo wykorzystano maszyny do dymu.

Wysoką jakość realizowanych projekcji zapewniły projektory multimedialne Barco FLM R20 o mocy światła 18.000 ANSI lumenów, Christie Roadster 12K HD o mocy światła 12.000 ANSI lumenów i Panasonic o mocy światła 6.000 ANSI lumenów. Realizacja wizji zarządzana była za pomocą miksera 3D Christie Vista Spyder X20 1608, Christie Vista Spyder X20 1608 i Roland V-1600 HD.


Szanowni Państwo,

VIII Akademia TRIASU już za nami…

Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że będzie miłym wspomnieniem dla wszystkich Uczestników.

Gorąco dziękujemy naszym Gościom i Przyjaciołom, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością.

Mamy nadzieję, iż udało się nam przekazać garść inspiracji i koncepcji na realizację nowatorskich, profesjonalnych rozwiązań multimedialnych oraz ich integrację z innymi systemami w budowie nowoczesnych obiektów.

Serdeczne podziękowania należą się również naszym Sponsorom:

 • Christie
 • ELSEREMO Stage Technology,
 • NEC,
 • ESS Audio,
 • OSRAM,
 • Leader Light,
 • Daktronics,
 • Eveo,
 • Extron,
 • Triple Play,
którzy czynnie zaangażowali się w przebieg Akademii TRIASU 2012.

 

Dziękujemy także naszym Partnerom, bez których nasza Akademia zapewne nie byłaby taka, jaką mieliśmy okazję ją zobaczyć:

 • firmie XL Video, za dostarczenie niepowtarzalnej sceny, przygotowanej specjalnie na trasę koncertową George'a Michaela,
 • firmie A&O Technology, której lampy Falcon rozświetlą każdy event,
 • New Motion Studios za przygotowanie materiałów graficznych i wizualizacji,
 • Annie Kwiatkowskiej i jej ekipie za opiekę nad scenografią podczas Akademii,
 • firmie Movement, która zapewniła odpowiednie napoje,
 • firmie Showdance i tancerzom You Can Dance, za urozmaicenie wieczoru swoimi pokazami tanecznymi;
 • firmie No Problem, która dostarczyła agregaty prądotwórcze,
 • Rafałowi Maciądze, za dokumentację fotograficzną.

 

W tym miejscu szczególne podziękowania należą się także gospodarzom spotkania - przedstawicielom Hotelu Król Kazimierz, którzy serdecznie nas ugościli i profesjonalnie zadbali o całe zaplecze noclegowe oraz doskonałe menu.

Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok, podczas IX edycji Akademii TRIASU…

Do zobaczenia!
Akademia TRIASU 2012 już wkrótce

W dniach 15-16 marca 2012 roku odbędzie się ósma już edycja Akademii TRIASU.

Jest to coroczne miejsce spotkań ludzi z branży eventowej oraz osób zainteresowanych stałymi instalacjami audiowizualnymi. Celem Akademii jest prezentacja najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie instalacji stałych i eventowych, multimediów i oświetlenia. Organizatorem wydarzenia jest Grupa TRIAS.

Akademia TRIASU to jedyne tego rodzaju wydarzenie w naszym kraju. Pozwala przyjrzeć się aktualnym trendom, służy wymianie informacji oraz doświadczeń. Organizatorzy dbają, by podczas imprezy zaprezentować najciekawsze rozwiązania dedykowane dla branży Event Engineering i z zakresu Audio Video Light Integration. Wśród prelegentów obok przedstawicieli TRIAS są przedstawiciele kluczowych firm z różnych sektorów. Podczas Akademii poruszane są również istotne dla branży zagadnienia. Podczas poprzednich edycji było to m.in. bezpieczeństwo organizacji eventów.

Każdego roku Akademia TRIASU organizowana jest w innym mieście. Tegoroczna edycja odbędzie się w hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym. Położony w urokliwym miejscu, w niedalekim sąsiedztwie Wisły obiekt powstał z połączenia XVII-wiecznego spichlerza zbożowego z nowo zaprojektowanym budynkiem. Jego niepowtarzalne wnętrza, w których tradycja przeplata się z wyrafinowaną nowoczesnością, przez dwa dni będą scenografią dla multimedialnego wydarzenia.

Pierwszego dnia Akademii tradycyjnie zaprezentowane zostaną innowacje w dziedzinie stałych instalacji audiowizualnych, oświetlenia architektonicznego, multimediów w sporcie i systemów bezpieczeństwa. To spotkanie skierowane jest do architektów oraz przedstawicieli instytucji, których tego typu rozwiązania mogą zostać zastosowane - właścicieli obiektów użyteczności publicznej, osób zarządzających obiektami sportowymi i kulturalnymi (m.in. muzeami, teatrami, kinami i galeriami sztuki), a także przedstawicieli instytucji publicznych.

Drugiego dnia odbędą się prezentacje rozwiązań z dziedziny światła i multimediów na potrzeby branży eventowej i telewizyjnej. Będzie to również okazja do podsumowania dokonań firmy w minionym roku. W tej części Akademii wezmą udział osoby zajmujące się organizacją imprez i odpowiadające za przygotowanie ich koncepcji kreatywnych, przedstawiciele agencji eventowych i domów mediowych, ludzie związani z produkcjami telewizyjnymi i mediami branżowymi.

Każdy dzień Akademii jak zawsze będzie podzielony na dwie części. Pierwsza zostanie poświęcona wykładom oraz prezentacjom technologicznym. Specjaliści TRIAS i zaproszeni goście specjalni przybliżą najnowsze rozwiązania w zakresie technologii multimedialnych i oświetleniowych. Część druga to czas wymiany pomysłów i dyskusji branżowych. Uczestnicy Akademii będą również mogli w praktyce sprawdzić działanie różnorodnych technologii oraz zapoznać się z możliwościami sprzętu oraz umiejętności ekipy technicznej TRIAS.

W tegorocznej Akademii TRIASU weźmie udział ponad 400 osób.

«wstecz