Park Naukowo-Technologiczny, Olsztyn

17/12/2013

Jako dostawca i integrator zaprojektowaliśmy oraz zapewniliśmy dostawę i montaż instalacji i urządzeń tworzących system audiowizualny do sal i pokoi konferencyjnych w 6 budynkach wchodzących w skład Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Będziemy również świadczyć usługi wsparcia dla całości zaproponowanych rozwiązań przez okres 1 roku.

Olsztyński Park Naukowo-TechnologicznyOlsztyński Park Naukowo-Technologiczny to kompleks 6 budynków, podzielonych na trzy funkcjonalne części: Park Technologiczny, Inkubator Przedsiębiorczości oraz Centrum Transferu Technologii. Park Technologiczny to miejsce przeznaczone dla firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Inkubator Przedsiębiorczości dedykowany jest dla nowo utworzonych i innowacyjnych firm. Centrum Transferu Technologicznego to miejsce prowadzenia badań naukowych nad nowymi technologiami, ich wykorzystaniem i wdrożeniem.

W całym kompleksie znajduje się 27 sal i pokoi konferencyjnych. W pomieszczeniach zostały zainstalowane urządzenia największych światowych producentów m.in.: projektory multimedialne CHRISTIE, monitory interaktywne SHARP, system telekonferencyjny HUAWAI.  Stworzony przez nas system AV składa się z systemu prezentacji pisma i obrazów, systemu nagłośnienia sali, rolet zaciemniających, systemów sterowania salą, mobilnego systemu wideokonferencyjnego, mobilnego systemu dyskusyjnego oraz systemu Digital Signage. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i osiągnięć nauki system nie tylko spełnia założenia technologiczne projektu, ale również zapewnia niezawodność, niskie koszty eksploatacji i długą żywotność urządzeń.

System prezentacji pisma i obrazów opiera się o projektory multimedialne, które będą wyświetlały obrazy pochodzące z różnych źródeł (komputer PC, hybrydowy odtwarzacz HD, wizualizer, itd.)  tablice interaktywne i monitory LCD. Jedna z sal 50 osobowych została dodatkowo wyposażona w mobilny system dyskusyjny dla 30 osób, który umożliwi selektywne oddanie lub odebranie głosu delegatom przez prowadzącego. System będzie posiadać wyjście sygnału audio do systemu nagłośnienia lub urządzenia rejestrującego. Wszystkie elementy systemu można będzie łatwo przetransportować przy użyciu walizek transportowych. System Digital Signage, który zastosowano w  Olsztyńskim Parku Naukowo Technologicznym stworzony został w celu prezentacji treści zarówno interaktywnych jaki i nieinteraktywnych. Systemu Digital Signage, umożliwia również monitoring oraz zdalną konfigurację wyświetlanych informacji. System opiera się o ekrany LED, projektory, infokioski i infopanele. Przygotowanie treści multimedialnych zarówno interaktywnych, jak i statycznych odbywa się w edytorze graficznym.

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny stanowi przedsięwzięcie Miasta Olsztyn. O jego realizacji zdecydował prezydent oraz Rada Miasta. Oddana do użytku inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby rynku oraz realizacją celów bezpośrednio stawianych w projekcie.

 
«wstecz