Centrum Hewelianum, Gdańsk

07/08/2018

TRIAS AVI odpowiadał za dostawę, instalację, konfigurację sprzętu multimedialnego, nagłaśniającego i komputerowego wraz z oprogramowaniem na potrzeby trójwymiarowego pokazu łączącego światło, obraz i dźwięk (video mapping 3D) prezentowanego na frontowej ścianie budynku Wozowni Artyleryjskiej w ramach projektu pt. „Rewaloryzacja i adaptacja Wozowni Artyleryjskiej wraz z otoczeniem, na potrzeby Centrum Hewelianum w Gdańsku”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Pokazy video mappingu 3D realizowane są w ramach cyklu (re)Konstrukcje łaczą w sobie światło, obraz i dźwięk. Podczas pokazu budynek Wozowni Artyleryjskiej, „pełni rolę aktora" -  jego konstrukcja stanowi nie tylko tło obrazu, lecz bierze aktywny udział w pokazie. Centrum Hewelianum pragnie przybliżyć historię rozwoju architektury obronnej na ziemiach polskich.

Projekcja realizowana jest dzięki profesjonalnym projektorom Chrisie o jasności 20 000 ANSI Lumenów zainstalowanym w odległości 30 metrów od wyświetlanej powierzchni.

«wstecz