Smart Kids Planet

02/10/2019

TRIAS zapewnił rozwiązania AV w przestrzeni edukacyjnej Smart Kids Planet

Magiczny park, kiosk aplikacji, przebieralnia multimedialna czy też ścianka kolorowanka - pod tymi bajecznymi nazwami kryją się zaawansowe rozwiązania multimedialne które rozwijają kreatywność, uczą i wywołują uśmiech na twarzach młodych odkrywców.

 

Magiczny park - Na powierzchni stołu interaktywnego wyświetlana jest projekcja parku - aby wykreować siatkę ścieżek, rzeczek lub kolejki wąskotorowej, wystarczy poukładać na nim specjalne drewniane klocki. Czy stworzenie wymarzonego parku, we współpracy z innymi zdolnymi młodymi projektantami, okaże się łatwym zadaniem?

Kiosk aplikacji - Ekran dotykowy z kioskiem czterech rozwojowych gier dopasowanych do wieku użytkowników. Dzieci zgłębią tajniki robienia zakupów, poznają podstawy liczenia, będą mogły trenować pamięć oraz nauczą się, że warto się dzielić z innymi. Każda z gier rozwija inne umiejętności i promuje pozytywne wartości, wszystkie zapewniają trening koordynacji oko-ręka oraz uczą myślenia przyczynowo-skutkowego.

Przebieralnia - W Kosmicznej Przebieralni dzieci wcielą się w rozmaite role, np. kosmonauty. Na 75-calowym ekranie będą mogły obserwować siebie w różnych kostiumach, co nie tylko rozwinie ich wyobraźnię, ale dostarczy także mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

Dryblowanie - Na prawdziwej murawie dzieci mogą zmierzyć swoje siły dryblując między przeszkodami. Zadania, jakie czekają piłkarzy na torze, to omijanie podświetlanych grzybków, kopanie do celu oraz slalom między chorągiewkami Smart Team. Aby urozmaicić zabawę szczyptą sportowej rywalizacji, zawody odbywają się na czas, a na tablicy osiągnięć wyświetlane są trzy ostatnie wyniki. Atrakcja spełnia potrzeby aktywności, kontaktu społecznego, uznania, a ponadto rozwija koordynację ruchową, zapewnia trening dużej motoryki oraz uczy zdrowej rywalizacji.

Ścianka kolorowanka - Wyciemniona sala multimedialna to miejsce, w którym zacierają się granice między światem wirtualnym a rzeczywistością. Na wielkim ekranie dzieci będą mogły przeżyć niezapomnianą przygodę w wykreowanym przez siebie interaktywnym świecie. Projekcje miasta i kosmicznych przestworzy ożyją dzięki rysunkom najmłodszych, które - po zeskanowaniu - pojawią się na ekranie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dodatkową atrakcję stanowi interakcja z wykreowanymi elementami, które reagują na dotyk i rozpoczynają akrobacje na ogromnym ekranie. Udział w zabawie Ścianka Kolorowanka rozwija wyobraźnię i wykorzystuje najgłębiej skrywane pokłady kreatywności, a zajęcia manualne w formie kolorowania zapewnia dodatkowo trening małej motoryki.

 

zobacz zdjęcia

«wstecz