Nowoczesne rozwiązania dla hoteli

Współczesne hotele coraz częściej zwracają się w stronę biznesu, który stanowi dla nich, oprócz turystyki rekreacyjnej, drugą, istotną gałąź działalności. Inwestując w dobrze wyposażone sale biznesowe w hotelach, właściciele przyciągają nową grupę klientów – organizatorów szkoleń, dużych konferencji lub spotkań biznesowych w mniejszym gronie. Jaki sprzęt jest niezbędny w każdej sali szkoleniowej lub konferencyjnej organizowanej we wnętrzach hotelowych?
Skarbiec multimediów – co musi się znaleźć na sali konferencyjnej?

 
zdjęcie - Nowoczesne rozwiązania dla hoteli

Bez względu na lokalizację, każda sala konferencyjna musi być koniecznie wyposażona w kilka podstawowych elementów wyposażenia audiowizualnego.
Jednym z podstawowych sprzętów jest oczywiście projektor multimedialny, który należy wybierać, biorąc pod uwagę przede wszystkim jego rozdzielczość oraz jasność.

W przypadku rozdzielczości powinno się kierować zasadą, że im jest ona wyższa, tym lepiej są dostrzegalne poszczególne detale. Jeśli hotel jest nastawiony na standardowe konferencje biznesowe, sprzęt nie musi mieć ekstremalnie wysokiej rozdzielczości – powinna wystarczyć SVGA (800 x 600) lub XGA (1024x768), czyli obecnie format najczęściej wybierany dla rozwiązań szkoleniowych i prezentacyjnych. Z kolei wyższe rozdzielczości, jak HD (1920 x 1080) lub 4K (3840 x 2160), pozwalają na wyświetlanie filmów w jakości Full HD lub wyższej.

Jasność projektora powinna być dopasowana do warunków w pomieszczeniu. Obszerne sale konferencyjne z reguły wymagają urządzeń o dużej jasności, przekraczającej 1200 lumenów.

Nowoczesne rozwiązania dla hoteli – tradycyjne ekrany vs systemy telewizyjne w hotelu

Coraz większą popularnością w świecie konferencyjnych systemów multimedialnych cieszą się telewizory. Jakie są zalety takiego sprzętu i czy są one praktyczniejsze od tradycyjnych projektorów z ekranami?

Podstawową zaletą systemów telewizyjnych jest zdecydowanie wyższa jakość obrazu, jaką możemy z ich pomocą uzyskać przy znacznie niższej cenie sprzętu. Dodatkowo o ile projektory w większości przypadków są idealne do statycznych prezentacji, telewizory pozwalają na dokładne odwzorowywanie ruchu, dlatego świetnie sprawdzają się przy dynamicznych filmach.

Decydując się na zakup projektora, nie możemy też zapomnieć o konieczności nabycia również odpowiednio dużego ekranu. A to generuje kolejne koszty. Podobnie jest również w przypadku regularnego serwisowania, telewizory okazują się znacznie tańsze w eksploatacji. Projektory wymagają choćby okresowej wymiany lamp.

Dodatkową zaletą telewizorów jest również możliwość układania poszczególnych ekranów w większe zespoły. Na każdym z nich możemy wyświetlać inną treść, odgórnie zarządzaną dzięki intuicyjnym i prostym w obsłudze systemom.

Systemy telewizyjne w hotelach dają również inne możliwości, na przykład mogą również zostać wykorzystane do prezentacji materiałów promocyjnych placówki w recepcji lub w innych przestrzeniach dla gości.

Pozwól się usłyszeć – systemy nagłośnieniowe

Sama strona wizualna nie wystarcza jednak, żeby konferencja lub szkolenie przebiegało pomyślnie. Konieczne jest również zainstalowanie odpowiedniego systemu nagłośnieniowego. Świetnie sprawdzają się systemy głośników sufitowych. Montaż przebiega w łatwy sposób, dzięki ukryciu przewodów nad powierzchnią sufitu podwieszanego.

Idealnym rozwiązaniem dla hoteli jest zastosowanie systemu nagłośnienia strefowego, które pozwala na proste zarządzanie dźwiękiem w przestrzeniach, rozdzielając je lub łącząc w zależności od aktualnych potrzeb, poprzez korzystanie z jednego wzmacniacza strefowego.

Bogata oferta usług z zakresu projektowania, dostarczania oraz integracji kompletnych systemów audiowizualnych. Systemy telewizyjne dla hotelu

Aby ustalić finalny rodzaj systemu nagłośnienia, należy brać pod uwagę: charakter sali (jej możliwości akustyczne, ewentualne elementy wygłuszające oraz powierzchnię), funkcję nagłośnienia (głośniki kinowe, konferencyjne lub eventowe).

W przypadku głośników wybór zależy również od samego układu sali. W przypadku rozstawienia stolików w podkowę, często wybiera się tak zwane multifony, dające szansę na swobodną rozmowę. Układ teatralny wymaga większej ilości głośników, równomiernie rozlokowanych w całej przestrzeni.

Oprócz głośników potrzebne są ponadto odpowiednie mikrofony. Aby zapewnić prelegentom pełną swobodę, najlepiej zainwestować w zestawy bezprzewodowe. Warto aby zestawy audiowizualne oraz wszelkie systemy avi hotel zaplanował odpowiednio wcześniej, projektując wyposażenie całej przestrzeni konferencyjnej.

Zintegrowane instalacje teletechniczne - systemy audiowizualne, oświetleniowe, systemy bezpieczeństwa. Zobacz co oferujemy.

Hotelowo-biznesowa przyjaźń

Wnętrza hotelowe są świetną przestrzenią do organizacji imprez biznesowych. Odpowiednio przygotowana sala konferencyjna jest kluczem do sukcesu tego przedsięwzięcia. Od jej charakteru zależy wybór właściwego, profesjonalnego sprzętu audiowizualnego, dopasowanie projektora lub telewizorów, głośników oraz mikrofonów, żeby wszystko było widoczne, a każde słowo mogło zostać usłyszane i zapamiętane, bez najmniejszych nawet problemów technicznych. A to już prosta droga do udanej konferencji lub spotkania biznesowego.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą naszych zaawansowanych integracji audiowizualnych.

W ofercie TRIAS AVI między innymi:

nowoczesny hotel

nowoczesny hotel Zastosowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań audiowizualnych zmienia charakter obiektu i podnosi jego atrakcyjność »

technologie multimedialne

technologie multimedialne Wspieramy naszych klientów na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia. Przygotowujemy każdy system multimedialny »

system Digital Signage

system Digital Signage Oferujemy nowoczesne produkty z tego obszaru dla celów reklamowych, promocyjnych oraz informacyjnych »

Kolejne artykuły

Elektroniczna tablica - na widowiskach sportowych
Profesjonalne instalacje multimedialne to dzisiaj w zasadzie codzienność. Są one wszędzie dookoła nas, jednak często zupełnie nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przykładowo - taką instalacją multimedialną jest przecież także elektroniczna...
Ciekawa instalacja multimedialna. Jakie elementy powinny wchodzić w jej skład aby zachwycić?
Instalacja multimedialna jest jedną z form sztuki, ale tej bardzo nowoczesnej i współczesnej, nieco wykraczającej poza standardy rozumienia form artystycznych przez wiele osób. Taka instalacja złożona jest z bardzo wielu...
Billboardy LED - gdzie używamy?
XXI wiek to przede wszystkim czas nowych technologii, które wchodzą wielkimi krokami w praktycznie każdy aspekt naszego życia. Niezależnie od pełnionego przez nas zawodu, warto wiedzieć kilka rzeczy na temat różnych nowych...
Sale biznesowe w hotelach
Obecnie hotele to nie tylko miejsca, w których można skorzystać z noclegów. Coraz częściej hotele to również miejsca spotkań biznesowych, konferencji i szkoleń, które kierowane są do szerokiego grona odbiorców....
Nowoczesne sale konferencyjne
Sale konferencyjne, kiedyś skierowane do bardzo dużych organizacji, coraz częściej można spotkać w budynkach użytkowych. Hotel bez sali konferencyjnej skazuje się na wykluczenie ze wszelkich imprez firmowych, na których takie miejsce jest...