Systemy multimedialne - niezapomniane efekty

XXI wiek rządzi się pewnymi swoimi prawami. Posiadając firmę, będąc kierownikiem w korporacji, odpowiadając za reklamę czy też promocję marki w postaci konferencji, występów itp. nie sposób nie znać i nie wykorzystywać możliwości systemów multimedialnych.

 
zdjęcie - Systemy multimedialne - niezapomniane efekty

Jak dokładniej prezentują się i czym są profesjonalne instalacje multimedialne? Kiedy i gdzie możemy wykorzystać systemy multimedialne? Co nam daje ciekawa instalacja multimedialna? Czy lepiej kupić sprzęt czy go wypożyczyć? Na te wszystkie pytania odpowiedź znajdziemy poniżej.

Co to są profesjonalne instalacje multimedialne?

Zacznijmy jednak w ogóle od tego, co się kryje pod pojęciem profesjonalnych instalacji multimedialnych. Otóż przede wszystkim warto nadmienić, że pojęcie to jest bardzo szerokie i obejmuje naprawdę różne sprzęty. A zatem znajdziemy w tej grupie billbordy LED, rzutniki, projektory, zautomatyzowane systemu podświetleń,. Ponadto jednak systemy multimedialne to poniekąd również nagłośnienie, systemy audiowizualne, profesjonalne zgranie wszelkich części jak informacji dźwiękowej, naświetlenia itp.

Kiedy przydają nam się systemy multimedialne?

W jakich sytuacjach takie multimedialne wyposażenie jest wręcz koniecznością?

1) konferencje, szkolenia, kursy

Zacznijmy od konferencji. Tu w zasadzie nie sposób nawet by było przeprowadzić ją dzisiaj bez koniecznych projektorów, rzutników, wzmacniaczy dźwięku itp. Co więcej - cały ten sprzęt musi być naprawdę dobrej jakości - inaczej najzwyczajniej w świecie konferencja zupełnie nie przyciągnie nikogo.

2) targi

Często firmy czy korporacje mają swoje przeróżne stoiska na targach tak, by się zaprezentować. Tu również przydadzą się instalacje multimedialne np. w postaci ciekawego billboardu led czy też ładnego oświetlenia albo systemów reagujących na głos tak, aby zaciekawić potencjalnych klientów. Co ważne jeszcze - takie instalacje wcale nie muszą być utrzymane w stylu współczesnym.

3) reklama

Dalej oczywiście przechodzimy do reklamy. Tu instalacje multimedialne dobrze wkomponowane, ponownie mają skupić wzrok klientów.

4) wystawy

Bogata oferta usług z zakresu projektowania, dostarczania oraz integracji kompletnych systemów audiowizualnych. Systemy telewizyjne dla hotelu

Oczywiście należy jeszcze wspomnieć o wystawach - różnego typu i rodzaju. Nowoczesne projektory w muzeach, tworzące klimat starego kina, ale dające obraz wyraźny i przekonujący, rzutniki przy wystawach szkolnych i akademickich w pełni sprawne dające nawet przestrzenne obrazy a może oświetlenie w muzeum reagujące na dźwięk? To wszystko da się zrobić!

Zalety i korzyści dobrej instalacji multimedialnej

Cóż chyba to jest sprawa dość oczywista. wyobraźmy sobie, że jesteśmy na konferencji i niestety ani nie słyszymy prowadzącego, ani w ogóle nie widzimy jego prezentacji. Możemy dość słusznie pomyśleć, e wszystko nie ma sensu i jedyne, czego chcemy to wyjść. Oczywistym jest zatem fakt, że dobry sprzęt multimedialny na konferencji zapewni nam zadowolenie ej uczestników, zrozumienie wiedzy a także najzwyczajniej w świecie wygodę. W reklamie zaś dobry sprzęt audiowizualny pomoże nam przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta, zaciekawić go. Wystawy z kolei dzięki dobremu sprzętowi audiowizualnemu mogą stworzyć odpowiedni klimat i atmosferę.

Bezprzewodowe systemy dyskusyjne. Wykorzystywane są na salach sejmowych, konferencjach wielojęzycznych i w aulach

Zakup a wypożyczenie profesjonalnych instalacji multimedialnych

Teraz dochodzimy do ostatniego zagadnienia - kupować czy wypożyczyć? Oczywistym jest, że jeśli jesteśmy firmą prowadzącą szkolenia i konferencje albo jakimś centrum konferencyjnym czy muzeum, to wtedy lepiej zakupić taki sprzęt. Co jednak lepiej uczynić, jeśli jesteśmy zwykłą firmą np. zajmującą się hodowlą kaktusów, która raz na rok organizuje targi, a może czy 3 jakieś szkolenia. Wówczas warto rozważyć, jak długo byśmy używali danego sprzętu, jak często i jaka jest jego cena. W wielu przypadkach bowiem lepiej jest wypożyczyć profesjonalny sprzęt, który na dodatek będzie coraz to nowszej generacji niż kupować sprzęt multimedialny, używać go rzadko i jeszcze w zasadzie już po roku będzie on przestarzały. Pamiętajmy jednak o zainteresowaniu się także tym, czy na pewno potrafimy dobrze z danego sprzętu korzystać i czy nie lepiej zatrudnić specjalistów.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą naszych zaawansowanych integracji audiowizualnych.

W ofercie TRIAS AVI między innymi:

multimedialne muzeum

multimedialne muzeum Oferujemy Państwu bogate oraz zróżnicowane usługi, które pozwolą Państwu zrealizować nawet najtrudniejsze projekty »

projektowanie rozwiązań audio video

projektowanie rozwiązań audio video Projektujemy oraz integrujemy zaawansowane systemy teletechniczne, instalacje audiowizualne, instalacje oświetleniowe, systemy bezpieczeństwa »

technologie multimedialne

technologie multimedialne Wspieramy naszych klientów na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia. Przygotowujemy każdy system multimedialny »

Kolejne artykuły

Wszystko co warto wiedzieć o multimediach w instalacjach przestrzennych
Choć być może nie zawsze zdajemy sobie z tego w pełni sprawę, ale wszelkiego rodzaju instalacje przestrzenne w zasadzie spotykamy każdego dnia. W pewnym stopniu instalacja przestrzenna jest sztuką nowoczesną, której głównym zadaniem...
Czy warto zakupić głośnik konferencyjny?
Konferencje stanowią nieodzowny element pracy każdego przedsiębiorstwa, jak i również wielu szkół i uczelni. To na nich dzielimy się wynikami swoich badań, uczymy się nowych rzeczy, czy też poznajemy nowości, które pojawiają...
Ekrany LCD reklamowe - przyszłość czy teraźniejszość?
Nie bez powodu mówi się już od lat, że dobra reklama jest dźwignią handlu. Współcześnie coraz częściej spotykaną formą reklamy są reklamowe ekrany LCD, dające reklamodawcom bardzo duże możliwości dotarcia do jak najszerszego grona...
Interaktywne muzea - co dają zwiedzającym?
Muzea kojarzą się przede wszystkim ze starannie zbieranymi kolekcjami, bardzo często również z zakazem dotykania przedmiotów wchodzących w skład ekspozycji. Jednakże od pewnego czasu można zauważyć nowość, jaką są interaktywne...
Systemy w hotelach
Hotel dzisiaj ma nieco inny wygląd i znaczenie niż dawniej czy inne pełni funkcje niż dawniej. Kiedyś hotel miał zapewniać luksusowy wypoczynek, dzisiaj zaś pełni on także funkcje biznesowe... Jakie zatem konieczne zmiany musimy podjąć?