Ciekawa instalacja multimedialna. Jakie elementy powinny wchodzić w jej skład aby zachwycić?

Instalacja multimedialna jest jedną z form sztuki, ale tej bardzo nowoczesnej i współczesnej, nieco wykraczającej poza standardy rozumienia form artystycznych przez wiele osób. Taka instalacja złożona jest z bardzo wielu elementów, dlatego też nie każdy ma odpowiednia ilość wiedzy i kreatywność, aby ją wykonać w sposób ciekawy i urzekający dla innych.

 
zdjęcie - Ciekawa instalacja multimedialna. Jakie elementy powinny wchodzić w jej skład aby zachwycić?

Charakterystyczną cechą multimedialnych instalacji jest fakt, i tworzone są one w bardzo konkretnym miejscu, pozostają tam na stałe bądź tylko czasowo (przy czym to drugie rozwiązanie praktykowane jest zdecydowanie najczęściej).
Stworzenie ciekawej instalacji multimedialnej wbrew pozorom nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Do jej powstania wykorzystać można całe mnóstwo różnorodnych urządzeń o bardzo różnym wydźwięku i zastosowaniu. Dlatego też często połączenie ich ze sobą w jedną i spójną całość będzie stanowiło dla wielu nie małe wyzwanie. Jakie zatem elementy wchodzą w skład zdecydowanej większości najciekawszych instalacji multimedialnych?

W instalacjach multimedialnych umieszczanych poza budynkami, idealnie sprawdzą się zewnętrzne głośniki, o różnych mocach i różnej wielości, w zależności od charakteru i przeznaczenia danej instalacji. Takie głośniki w wielu przypadkach mogą być montowane także i wewnątrz budynków, jednak spełnią one swoją funkcję prawidłowo tylko wówczas, gdy w pomieszczeniu panują warunki nie sprzyjające montażowi innego rodzaju sprzętu (za takie niesprzyjające warunki uznać można duża wilgotność, obecność wody czy nieodpowiednią temperaturę). Głośniki typu outdoor mogą mieć różne kształty i formy, dzięki czemu wiele z nich jest w stanie dodatkowo wizualnie wpływać na odbiór danej instalacji multimedialnej.
Niezwykle ciekawym elementem multimedialnych instalacji mogą być również grające żarówki LED,billboardy LED, wyposażone w głośnik oraz łączność bluetooth lub wi-fi. W zdecydowanej większości przypadków w takich żarówkach moc ciągła (RMS) utrzymuje się na poziomie 10 W.

Zintegrowane instalacje teletechniczne - systemy audiowizualne, oświetleniowe, systemy bezpieczeństwa. Zobacz co oferujemy.

W artystycznych multimedialnych instalacjach przyciągających wzrok duża rolę odgrywają również multimedialne projektory. Są to urządzenia wykorzystywane przede wszystkim w celu wyświetlania ruchomego obrazu na ścianie lub na innej powierzchni, która służy za ekran projekcyjny. W przypadku tworzenia ciekawych i inspirujących instalacji multimedialnych projektory odgrywają wbrew pozorom dość istotną rolę. Warto wspomnieć, że takie urządzenia podzielić można na dwie grupy, a mianowicie:

  • projektory LCD, w których za tworzenie obrazu odpowiedzialna jest zgodnie z nazwą matryca LCD. W tym przypadku dowolny obraz jest rzutowany na ścianę lub specjalny ekran dopiero po przejściu przez układ optyczny urządzenia;
  • projektory DLP to urządzenia, w przypadku których światło z lampy pada bezpośrednio na zestaw sterowalnych miniaturowych luster, często nazywanych także chipem DMD. W przypadku tego typu projektorów powstaje obraz monochromatyczny, co oznacza, że charakteryzuje się on wieloma odcieniami szarości ( w dość znaczący sposób różni się więc o obrazów, jakie wychodzą spod projektora LCD).

Zintegrowane instalacje teletechniczne - systemy audiowizualne, oświetleniowe, systemy bezpieczeństwa. Zobacz co oferujemy.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą naszych zaawansowanych integracji audiowizualnych.

W ofercie TRIAS AVI między innymi:

multimedialne muzeum

multimedialne muzeum Oferujemy Państwu bogate oraz zróżnicowane usługi, które pozwolą Państwu zrealizować nawet najtrudniejsze projekty »

technologie multimedialne

technologie multimedialne Wspieramy naszych klientów na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia. Przygotowujemy każdy system multimedialny »

inteligentne instalacje

inteligentne instalacje Gwarantujemy kompleksową obsługę, solidne wykonanie każdego projektu i dobre warunki cenowe »

Kolejne artykuły

Billboardy LED - gdzie używamy?
XXI wiek to przede wszystkim czas nowych technologii, które wchodzą wielkimi krokami w praktycznie każdy aspekt naszego życia. Niezależnie od pełnionego przez nas zawodu, warto wiedzieć kilka rzeczy na temat różnych nowych...
Sale biznesowe w hotelach
Obecnie hotele to nie tylko miejsca, w których można skorzystać z noclegów. Coraz częściej hotele to również miejsca spotkań biznesowych, konferencji i szkoleń, które kierowane są do szerokiego grona odbiorców....
Nowoczesne sale konferencyjne
Sale konferencyjne, kiedyś skierowane do bardzo dużych organizacji, coraz częściej można spotkać w budynkach użytkowych. Hotel bez sali konferencyjnej skazuje się na wykluczenie ze wszelkich imprez firmowych, na których takie miejsce jest...
Nowoczesne muzeum - ciekawe muzeum
Muzea - niezależnie od swojej tematyki czy bogactwa wystawy - niosą ze sobą tradycje, wartości i przesłanie, które są szczególnie cenną lekcją dla młodzieży i zagranicznych gości. Czasami jednak problematyka podjęta przez...
Nowe technologie w hotelarstwie
Każdego dnia hotele prześcigają się w dostępnych udogodnieniach przy jak najkorzystniejszej cenie dla swoich klientów. Jeszcze 15 lat temu Internet dostępny był tylko w najbardziej prestiżowych ofertach, a dziś nawet najmniejsze...