Nowa, obfitująca w multimedialne rozwiązania wystawa „Co robi zdjęcie?” w Muzeum Fotografii w Krakowie (MuFo) to pierwsza w Polsce ekspozycja prezentująca przekrojowo historię fotografii, jej teraźniejszość i przyszłość.
Zwiedzający mają okazję poznać różne techniki fotograficzne, zrozumieć, jak powstają współczesne odbitki, ale także dowiedzieć się, jakie metody wcześniej stosowano do zapisu obrazów na papierze. Nowa ekspozycja to także obszerne zbiory prac polskich fotografów.
Istotnym aspektem wystawy jest także zaprezentowanie kulturowego znaczenia fotografii – to, jak wykorzystywano ją, by przekazywać informacje, ale także, by wpływać na opinię publiczną.
Aranżacja wystawy daje zwiedzającym możliwość samodzielnego odkrywania, doświadczania i swobodną kontemplację głównych zagadnień ekspozycji. Przestrzeń została zaprojektowana tak by oddziaływać na różne zmysły. Oryginalne eksponaty, reprodukcje i treści merytoryczne są prezentowane na wystawie z użyciem naprzemiennych form – tekstów i infografik, elementów interaktywnych typu „hands on”, pozwalających na samodzielne eksperymentowanie i odkrywanie.