Kultura i Centra Nauki - multimedialne muzea, wystawy, ekspozycje

Technologicznie rozbudzamy ciekawość świata

Wystawy interaktywne i multimedialne ekspozycje

Rozwój nowoczesnych technologii oraz nieustanna potrzeba otwierania się na nowe trendy sprawiają, że innowacyjne rozwiązania na stałe zagościły w każdym aspekcie naszego życia. Aby wzbudzić zainteresowanie coraz większej liczby zwiedzających, w naszych projektach sięgamy po nowoczesne rozwiązania oraz nietuzinkowe systemy prezentacji wystawienniczej.

Projektowanie wystaw muzealnych

Jeszcze kilkanaście lat temu, pojęcia „interaktywne wystawy”, „multimedialne muzeum” były bardziej wytworem wyobraźni niż szeroko stosowaną praktyką. Dziś multimedialne wystawy są oczywistym element ekspozycji. Interaktywne rozwiązania, które stanowią integralną część naszych projektów, dają możliwość „doświadczania” nauki. Umiejętnie łączymy technologię z naukowymi teoriami i doświadczeniami, który każdy z nas doskonale pamięta ze szkoły. Projektowane przez nas wystawy oddziaływają na wszystkie bodźce angażując odbiorcę w 100% i przenosząc go do świata nauki. Multimedialne centra nauk mają zachęcać pokolenia dorastające w cyfrowej ewolucji do eksploracji świata – podając go w sposób zrozumiały dla nich. Nasze doświadczenie pozwala nam na realizację nawet najbardziej wymagających projektów w obszarze centrów nauk, interaktywnych wystaw czy też multimedialnych ekspozycji.


Kompleksowe projektowanie wystaw muzealnych

Od wielu lat z sukcesem zajmujemy się kompleksowym projektowaniem wystaw muzealnych, centrów nauki oraz innych multimedialnych ekspozycji. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania i niekonwencjonalne systemy prezentacji wystawienniczej, tworzymy interesujące, wyjątkowe wystawy interaktywne, które wzbudzają ciekawość i chęć obejrzenia wśród dużej liczby zwiedzających. Wykonywane i zrealizowane przez nas projekty muzeów i centrów nauki w umiejętny sposób łączą teorie naukowe i doświadczenia z interaktywnymi pomysłami i nowymi technologiami. W rezultacie multimedialne muzeum, centrum nauki, wystawa czy ekspozycja oddziałują na wszystkie bodźce odbiorcy, angażując widza w 100% i z łatwością przenosząc go do niezwykłego świata nauki i techniki. Realizowane przez nas ekspozycje multimedialne gwarantują niezapomniane doświadczenia użytkownikom przestrzeni cyfrowej i fizycznej. Realizacja centrum nauki czy wystawy zawsze jasno odpowiada na potrzeby Klientów.

czytaj więcej

Jesteśmy zespołem specjalistów z różnych dziedzin. Mamy dużą wiedzę, umiejętności i doświadczenie w zakresie projektowania i realizacji centrów nauki oraz wystaw muzealnych o zróżnicowanej tematyce, co pozwala nam wykonać nawet najbardziej wymagające projekty. Dzięki sumiennej pracy w gronie ekspertów, architektów, multimedia designerów czy projektantów rozwiązań AV, możemy wykonać dowolny projekt w sposób kompleksowy, biorąc pod uwagę każdy jego obszar i wpływ poszczególnych części na całość. Zapraszamy do współpracy galerie, muzea, centra nauki oraz inne jednostki kultury, jak również instytucje z dziedziny oświaty i biznesu. Projektowanie wystaw muzealnych i centrów nauki zawsze realizowane jest indywidualnie dla konkretnego Klienta, dzięki czemu każda ekspozycja jest tak wyjątkowa.

Jak wygląda projektowanie ekspozycji muzealnych?

Zajmujemy się całościowym projektowaniem ekspozycji muzealnych, począwszy od uzgodnienia szczegółów ekspozycji z Klientem, przez opracowanie kompleksowego projektu, właściwego scenariusza wystawy interaktywnej czy przygotowanie ekspozycji multimedialnej, aż po realizację i wdrożenie systemów.

Projektowanie centrum nauki czy wystawy w muzeum rozpoczynamy od poznania wytycznych dotyczących ekspozycji. Proces realizacji zależy w znacznej mierze od wielkości i rodzaju powstającej wystawy. Ustalamy lokalizację, tematykę i zakres projektu, określamy cel, założenia i grupę docelową danego eventu, a także orientacyjny budżet, jaki został przewidziany na jego realizację. Znając wymagania i oczekiwania Klienta, a także przestrzeń, w której znajdą się ekspozycje multimedialne, jej odbiorców i przeznaczenie, doprecyzowujemy szczegółowo wytyczne projektu. Opracowujemy zatem wymogi dotyczące preferowanych środków wyrazu w zakresie materiałów, kolorystyki czy niezbędnych elementów, w które zostanie wyposażone multimedialne muzeum czy centrum nauki.

W przypadku wystaw scenariuszowych uzgadniamy również szczegóły dotyczące scenariusza wydarzenia. Podczas projektowania centrum nauki bądź wystawy bierzemy pod uwagę kwestie merytoryczne, jak również sposób oddziaływania instalacji na odbiorców. Na tym etapie ważne jest też wskazanie osoby ze strony Inwestora, która będzie czuwała nad zakresem merytorycznym wystawy, jak również zadecyduje o przejściu do kolejnych etapów projektowania.

Na postawie ustalonych szczegółów określamy również orientacyjny harmonogram kolejnych etapów prac. To pozwoli Klientowi uzyskać dokładne informacje na temat tego, kiedy multimedialne muzeum, wystawa czy inna instalacja będzie gotowa i oddana do użytku.

Następnie przy udziale profesjonalistów z danej dziedziny przygotowujemy indywidualne scenariusze wystaw, projekty koncepcyjne, wykonawcze i techniczne ekspozycji. Najpierw wykonujemy projektowanie wystaw muzealnych ogólne, a następnie dopracowujemy wybraną wersję. Projektowanie ekspozycji muzealnych czy realizacja centrum nauki przebiega zawsze w stałym dialogu z inwestorem oraz zgodnie z ustalonymi wytycznymi. To sprawia, że Klient ma pewność powstania dokładnie takiej instalacji, jaką zaprojektowano i potwierdzono.

Istnieje możliwość wprowadzania zmian na różnych etapach realizacji usługi, choć należy liczyć się wówczas z dłuższym czasem prac oraz dodatkowymi kosztami przeznaczonymi na zmianę zatwierdzonego wcześniej projektu. Dlatego warto zadbać o to, aby briefy i informacje dostarczone przez Klienta były przemyślane, precyzyjne i rzeczowe. Dzięki temu współpraca i realizacja centrum nauki przebiegną sprawnie i zgodnie z ustalonym harmonogramem. Do stworzenia wystawy czy centrum nauki wykorzystujemy profesjonalne narzędzia, które pozwalają nam np. przeprowadzić wirtualne symulacje. Dzięki temu Klient może z łatwością zobaczyć efekt końcowy instalacji.

Projektowanie centrum nauki obejmuje także integrację systemów audio video light funkcjonujących w konkretnej przestrzeni. Szkolimy również Klientów i osoby użytkujące bądź obsługujące instalacje. Zapewniamy ponadto profesjonalne wsparcie techniczne w zakresie serwisowania, konserwacji i aktualizacji rozwiązań.


Multimedialne muzea, interaktywne wystawy - Co zyskujesz?

Nasze doświadczenie pozwala nam na realizację nawet najbardziej wymagających projektów w obszarze centrów nauk, interaktywnych wystaw czy też multimedialnych ekspozycji. Nasz zespół pomoże w stworzeniu innowacyjnego projektu, opracowaniu właściwego scenariusza każdej multimedialnej wystawy, jak również przygotuje multimedialne ekspozycje na najwyższym poziomie. Dzięki pracy w gronie specjalistów, projektantów rozwiązań AV, multimedia designerów, architektów realizujemy każdy projekt sposób globalny, jednocześnie biorąc pod uwagę każdy jego obszar i ich wzajemny wpływ na całość.

Skontaktuj się z nami