Oświetlenie efektowe

Oświetlenie efektowe LEDowe

Efektowa technologia LEDowa znalazła zastosowania również w oświetleniu estradowym wnosząc nową jakość do branży entertainment. Lampy LEDowe znakomicie wpasowały się w gamę urządzeń o bardzo szerokiej kolorystyce i wysokiej różnorodności obudow (m.in. listwy LEDowe, taśmy LEDowe, podświetlacze LEDowe, podświetlacze architektury, ruchome głowy). Dzięki specjalistycznym źródłom światła producenci estradowi i filmowi, reżyserzy, scenografowie i architekci mogą z powodzeniem realizować swoje kreatywne przedsięwzięcia.

Oświetlenie efektowe klasyczne

Oświetlenie efektowe klasyczne, czyli różnorodne oprawy, żarówki z przesłonami (klapy zwężające wiązkę światła) o żarowym źródle światła funkcjonują w branży jako podstawowe światło portretowe. Jego głównym zadaniem jest oświetlenie postaci znajdującej się na froncie sceny podczas koncertów i konferencji. Plama świetlna może mieć mniej lub bardziej rozmyte krawędzie, sprawiając wrażenie większej bądź mniejszej ostrości. Klasyczne światło żarowe jest niezastąpione podczas doświetlania publiczności, szczególnie na dużych przestrzeniach.

Źródła światła – co zyskujesz

Profesjonalne i dobrze dobrane źródło światła w branży eventowej musi spełniać dwa podstawowe warunki:

  • musi dawać niesamowite efekty świetlne, wprawiając publiczność w zachwyt,
  • musi być maksymalnie efektywne i niezawodne.

Atutem oferowanych przez nas produktów jest ich energooszczędność przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości efektów świetlnych.

Do głównych źródeł światła zaliczamy:

  • Żarówki halogenowe
  • Świetlówki
  • Lampy wyładowcze
  • LEDowe zamienniki żarowych źródeł światła oraz świetlówek

Technika sceny

Konstrukcje, stanowią mechaniczną podstawę do budowy sceny. To na niej montowane są urządzenia oświetleniowe, multimedialne i nagłośnienie, a także zadaszenie – w przypadku imprez plenerowych. Często stanowi także podkład do budowy elementów scenograficznych. Kratownice mogą być przytwierdzane do elewacji budynków lub stanowić samodzielne konstrukcje. Podesty sceniczne umożliwiają budowę modułowych scen, estrad, wybiegów, widowni, podium, stoisk ekspozycyjnych. Wyróżniamy dwa rodzaje podestów. Podesty do zastosowań wewnętrznych, wykonane najczęściej z drewnianej sklejki oraz podesty do zastosowań zewnętrznych – pokryte wodoodporną powłoką antypoślizgową. Standardowy wymiar podestu scenicznego to 2x1m. Podest taki wyposażony jest w nogi teleskopowe o płynnej regulacji w zakresie od 40cm do 130cm. Uzupełnieniem podestów jest ich wyposażenie dodatkowe: schody, poręcze, uchwyty montażowe, itp.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas, chętnie odpowiemy na pytania.