Oświetlenie wewnętrzne

Oświetlenie obiektów użyteczności publicznej

Budowa oraz modernizacja oświetlenia w obiektach użyteczności publicznej jest istotnym elementem z punktu widzenia oszczędności energetycznych możliwy do uzyskania na poprzez zastosowanie nowoczesnych technik oświetlenia. Nasze rozwiązania dostosowujemy do potrzeb i specyfiki Klientów. Oferowane przez nas produkty spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców, gwarantując proekologiczne i ekonomiczne korzyści dla firmy.

Proces budowy / modernizacji oświetlenia

Najważniejszym elementem w procesie budowy/modernizacji oświetlenia jest zrozumienie i zaspokojenie potrzeb Klienta uwzględniając normy i wytyczne, które musi spełniać.

Pracę z naszymi Klientami rozpoczynamy od wizji lokalnej, inwentaryzacji istniejącego oświetlenia oraz przeprowadzenia audytu energetycznego. Po zebraniu podstawowych danych przystępujemy do konsultacji z Klientem w celu rozpoczęcia fazy projektowania.

Końcowym etapem jest wypracowanie ostatecznej wizji nowego oświetlenia oraz sporządzenie wizualizacji oraz projektu technicznego oświetlenia. Nasi Klienci mają szansę na przetestowanie wybranych rozwiązań przed ostatecznym podjęciem decyzji o zakupie produktów.

Co jest ważne w oświetleniu wewnętrznym?

Większość z nas, nie zwraca uwagi na temperaturę barwową i wskaźnik oddawania kolorów zakupionych źródeł światła, a właściwie jest to jeden z najważniejszych parametrów, który decydują o tym, jak się czujemy w danym oświetleniu. Temperaturę barwową dobiera jest pod kątem przeznaczenia pomieszczenia np. w miejscu pracy najlepiej sprawdza się światło białe, które pobudza do pracy i sprzyja koncentracji. Do pomieszczeń przeznaczonych na cele przemysłowe lub produkcyjne należy pamiętać, aby zastosować źródła światła o zwiększonej odporności na uszkodzenia tj. wybuchanie i kruszenie.

Drugim czynnikiem, który warto uwzględnić, jest wskaźnik oddawania kolorów (Ra). To zdolność wytwarzanego światła do wiernego odtworzenia kolorów oświetlanych przedmiotów. Im wyższa wartość Ra (maksymalna 100), tym kolory są lepiej oddawane. W domowych warunkach wystarczy, gdy Ra wynosi ok. 80.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas, chętnie odpowiemy na pytania.