Edukatorium Juliusz w Rybniku

Zlokalizowana na 850 m kw. zabytkowego pawilonu Rafał wystawa stała “Muzeum Medycyny i Farmacji” prezentuje zagadnienia związane z rozwojem medycyny w kontekście historycznym, naukowym i społecznym. Ponad 90 eksponatów została podzielona na strefy, które prezentują tematykę odnoszącą się do oddziałów szpitalnych: okulistyki, dermatologii, otorynolaryngologii, ginekologii, urologii i nefrologii, pulmonologii, kardiologii, ortopedii i traumatologii, chorób wewnętrznych, onkologii, chirurgii, diagnostyki oraz neurologii. Ponadto dla zwiedzających dostępne będą: Strefa Historii, Profilaktyka oraz Strefa Dzieci.

Na szczególną uwagę zasługują idealnie odwzorowane gabinety okulistyczny i chirurgiczny z pełnym zabytkowym wyposażeniem medycznym. Na terenie ekspozycji jest ponad 80 komputerów i monitorów. Ponadto użyto 3 wysokiej klasy projektory laserowe.

Przestrzeń wystawy jest pozbawiona barier architektonicznych uniemożliwiających dostęp osobom niepełnosprawny. Dźwig osobowy zapewnia dostęp na wszystkie kondygnacje. Wejścia do pomieszczeń posiadają odpowiednią szerokość i są pozbawione progów. Eksponaty są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Zakres prac realizowanych przez TRIAS AVI:
– zaprojektowanie, stworzenie i montaż eksponatów i ekspozytorów,
– zaprojektowanie i stworzenie scenografii,
– zaprojektowanie i stworzenie rozwiązań multimedialnych,
– montaż oświetlenia,
– prace wykończeniowe (np. ścianki działowe).


ClientEdukatorium Juliusz w RybnikuYear2022Linkwww.juliusz.eu

Privacy Preference Center