
RIAS wyposażył Muzeum Schindlera w Krakowie w nowoczesne urządzenia audiowizualne.
Muzeum Schindlera, to ponad 2.000 m2 powierzchni, na której prezentowane są dzieje okupowanego Krakowa oraz losy społeczeństwa polskiego i żydowskiego podczas II wojny światowej. Wystawa obejmuje także historię Oskara Schindlera i uratowanych przez niego Żydów.
10 czerwca 2010 roku w budynku dawnej fabryki otwarta została stała wystawa pt. „Kraków – czas okupacji 1939–1945”. Wystawa ma niecodzienny charakter i w niczym nie przypomina tradycyjnego muzeum. Autorami aranżacji są scenograf Michał Urban i reżyser Łukasz Czuj, natomiast za scenariusz odpowiedzialni byli Monika Bednarek, Katarzyna Zimmerer, Grzegorz Jeżowski, Edyta Gawron, Barbara Zbroja.
W ramach renowacji dawnej Fabryki Emalii Schindlera, TRIAS odpowiedzialny był za wyposażenie obiektu w multimedia i nagłośnienie. Zainstalowaliśmy m.in. monitory LCD, monitory z nakładkami dotykowymi, ekrany projekcyjne, projektory multimedialne, odtwarzacze multimedialne, konwertery sygnałów, wielostrefowy system nagłośnieniowy oraz system do zarządzania treścią i obrazem. W ramach projektu, TRIAS kompleksowo wyposażył także salę kinową w systemy audiowizualne i sterowania. Cała infrastruktura wideo (okablowanie) jest światłowodowa. To pierwsza tak rozległa instalacja obiekcie muzealnym z wykorzystaniem takiego rozwiązania i jako jedna z nielicznych w naszym kraju.
Głównym przesłaniem wystawy jest hasło „Fabryka pamięci” – jako miejsce, w którym możemy bezpośrednio „dotknąć” historii.
Więcej o Muzeum Schindlera na www.mhk.pl
ClientMuzeum Schindlera, KrakówYear2010