Projektowanie sal konferencyjnych, szkoleniowych, systemów teletechnicznych, systemów audiowizualnych

Fundamentalna faza projektu

Kluczową dla całego procesu budowy czy modernizacji oświetlenia jest faza projektowania. Spotkania, wizje lokalne, rozmowy i omówienie specyfiki obiektu oraz oczekiwań Klienta są punktami wyjścia do rozpoczęcia pracy przez projektanta. Mając na uwadze normy prawne, bezpieczeństwo, funkcjonalność, estetyczne wykonanie oraz efekt końcowy, którego oczekuje Klient, w oparciu o dobór odpowiednich urządzeń oświetleniowych, tworzony jest projekt oraz specyfikacja techniczna.

Główne etapy projektowania

  • wizja lokalna i rozmowy z klientem
  • stworzenie dokumentacji technicznej obiektu i otoczenia
  • przeprowadzenie inwentaryzacji obiektu i otoczenia
  • przeprowadzenie audytu energetycznego
  • stworzenie wizualizacji komputerowej obiektu wraz z kilkoma propozycjami rozwiązań oświetlenia
  • omówienie z Klientem wyników i zaproponowanie rozwiązania
  • przedstawienie koncepcji oraz wybór odpowiednich urządzeń oświetleniowych
  • przeprowadzenie prób oświetleniowych po wyborze koncepcji

 

Projektowanie sal szkoleniowych

W procesie  budowy lub modernizacji systemów audio-video czy też systemów oświetleniowych, kluczowa jest faza projektu Prawidłowo przeprowadzona faza projektu jest gwarantem realizacji, której efekt finalny będzie spełniał wszystkie oczekiwania Klienta. Projektowanie sal konferencyjnych to punkt wyjścia prac podczas modernizacji przestrzeni w sektorze biznes czy też edukacja i to właśnie tutaj potrzebna jest wiedza ekspercka, by później wszystko poszło zgodnie z planem i zakończyło się oczekiwanym sukcesem. Projektowanie sal szkoleniowych w naszej firmie odbywa się w oparciu o projekt wykonany przez doświadczonego pracownika, dobór najodpowiedniejszych systemów oświetlenia oraz specyfikację techniczną urządzeń.

Projektowanie systemów audiowizualnych dla sal szkoleniowych i konferencyjnych

Należy zaznaczyć, że projektowanie systemów teletechnicznych w odpowiedni sposób jest ważne ze względów na to, że każda sala jest inna i wymaga odpowiedniego połączenia światła sztucznego ze światłem naturalnym. Projektowanie sal szkoleniowych czy też sal konferencyjnych przez naszą firmę składa się z kilku etapów. Zaczynamy od wizji lokalnej oraz poznania punktu widzenia klienta, następnie przygotowujemy dokumentację techniczną, przeprowadzamy inwentaryzację obiektu i otoczenia oraz audyt energetyczny. Następnie prezentowana jest multimedialna wizualizacja, która przedstawia kilka wariantów oświetlania. Klient wraz z naszym ekspertem wybiera najbardziej odpowiedni z jego punktu widzenia wariant, jeżeli jest on zgodny ze specjalistycznymi normami.

Dlaczego warto powierzyć nam projektowanie systemów audiowizualnych i sal konferencyjnych?

O sukcesie określonego oficjalnego spotkania, szkolenia czy konferencji decyduje nie tylko merytoryczny, przygotowany do swojej roli prowadzący, ale także właściwie dobrane, zaaranżowane i wyposażone pomieszczenie. Projektowanie sal konferencyjnych nie jest jednak zadaniem łatwym. Wymaga ono bowiem od osoby odpowiedzialnej za to przedsięwzięcie obszernej wiedzy w dziedzinie aranżacji tego typu przestrzeni, a także w zakresie sprzętu, czyli wyposażona sali.

czytaj więcej

W TRIAS AVI mamy ponad 20-letnie doświadczenie w zadaniach takich, jak projektowanie systemów audiowizualnych na potrzeby sal konferencyjnych, dzięki czemu doskonale zdajemy sobie sprawę z wszystkich newralgicznych dla ich funkcjonalności aspektów. Sale wykonujemy z najwyższą troską o komfort docelowych użytkowników, ich przestronność, dostęp do światła dziennego, a także z uwzględnieniem nowoczesnego, ułatwiającego prowadzenie spotkań wyposażenia.

Jeśli chodzi o projektowanie sal konferencyjnych, na Twoje życzenie możemy wyposażyć je w ekrany, projektory multimedialne, tablice dotykowe, mediaporty, rolety, nagłośnienie oraz oświetlenie, a także w intuicyjne i wygodne systemy sterowania umożliwiające sprawowanie nad całością precyzyjnej kontroli. Co ważne, wszystkie te elementy jesteśmy w stanie także ściśle dopasować zarówno do Twoich indywidualnych oczekiwań, jak i do specyfiki aranżowanego pomieszczenia.

Jeżeli interesuje Cię zatem projektowanie systemów audiowizualnych w sposób spersonalizowany i uwzględniający wszystkie Twoje potrzeby, serdecznie zapraszamy do współpracy z TRIAS AVI.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas, chętnie odpowiemy na pytania.