Kolejne wyróżnienie dla PGE ARENA GDAŃSK

PGE ARENA GDAŃSK to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów sportowych w Polsce. W dniu 22 października 2013 PGE ARENA GDAŃSK została również doceniona przez międzynarodową kapitułę konkursu IOC/IAKS Awords.

Konkurs organizowany jest od 1987 roku przez IAKS International, Międzynarodowy Komitet Olimpijski (IOC) oraz Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC). W tym roku do rywalizacji o główne trofeum zgłoszonych zostało 97 obiektów z 30 krajów. Dodatkowo 31
z nich rywalizowało również o wyróżnienie dla najlepszego obiektu bez barier.

Wśród zgłoszonych obiektów z Polski obok Stadionu PGE ARENA Gdańsk zgłoszone zostały Stadion Narodowy w Warszawie i Hala Widowiskowo-Sportowa w Gdyni. Wśród 12 obiektów, które otrzymały brązowe nagrody znalazły się dwa obiekty z Polski: PGE ARENA GDAŃSK oraz Stadion Narodowy w Warszawie.

Podczas Gali PGE Arena Gdańsk reprezentowana była przez Tomasza  Kowalskiego – Prezes AGO, Andrzeja  Bojanowskiego – Wiceprezydenta Gdańska, oraz architekta Wojciecha Grabianowskiego.  Nagrodę dla Stadionu Narodowego w Warszawie odebrał Andrzej Bogucki,  Członek Zarządu ds. Infrastruktury Spółki PL2012+, która jest Operatorem Stadionu Narodowego wraz z Architektami Mariuszem Rutzem i Zbigniewem Pszczólnym.

Przypomnijmy, iż TRIAS jest Partnerem Technologicznym stadionu piłkarskiego PGE ARENA GDAŃSK.