Wykorzystanie nowoczesnych technologii i rozwiązań multimedialnych w przestrzeniach publicznych to coraz powszechniejsze zjawisko. Muzea, centra nauki i handlowe, kina, galerie sztuki, a nawet siłownie, lotniska i stadiony to zaledwie część z długiej listy miejsc, gdzie stosuje się telebimy mobilne, ekrany LED i inne rozwiązania interaktywne. Sprawdź konkretne przykłady muzeów oraz innych obiektów, gdzie je wykorzystujemy.

Muzeum Schindlera w Krakowie

Na powierzchni ponad 2000 m2 w krakowskim Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera prezentowana jest historia okupowanego Krakowa oraz dramatyczne losy społeczeństwa polskiego i żydowskiego podczas II wojny światowej. Firma TRIAS wyposażyła muzeum w nowoczesne urządzenia audiowizualne. Zainstalowaliśmy m.in. telebimy mobilne, ekrany projekcyjne, monitory z nakładkami dotykowymi, monitory LCD, projektory i odtwarzacze multimedialne, wielostrefowy system nagłośnieniowy oraz inne urządzenia. Cała infrastruktura (okablowanie) wideo w obiekcie jest światłowodowa.

Dzięki użytym systemom i technologiom wystawa multimedialna o nazwie „Kraków – czas okupacji 1939-1945” ma tak niecodzienny charakter i w niczym nie przypomina ekspozycji z muzeów tradycyjnych. To jedna z nielicznych tak rozległych instalacji w polskich multimedialnych muzeach wykorzystujących nowoczesne technologie. Staranny projekt i wykonanie z użyciem innowacyjnych rozwiązań audiowizualnych sprawia, że wystawa w muzeum Schindlera cieszy się ogromną popularnością  wśród mieszkańców Krakowa, a także osób przyjezdnych. Multimedialne muzeum budzi zainteresowanie zarówno wśród osób dorosłych, jak i dzieci czy młodzieży, które w tak ciekawy sposób poznają tragiczną historię miasta i kraju.

Muzeum Piernika w Toruniu

W 2018 roku dostarczyliśmy i zamontowaliśmy sprzęt multimedialny w Muzeum Okręgowym w Toruniu, znanym również jako muzeum toruńskiego piernika. Nasza firma odpowiadała za wykonanie niezwykłego mappingu 3D, wyświetlanego na fasadzie obiektu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii przedstawiliśmy historię „pełną smaku i zapachu”. Mapping składa się z dwóch głównych części: show multimedialnego i zapętlonej animacji prezentowanej między kolejnymi pokazami. Show w muzeum multimedialnym zostało podzielone na cztery części, prezentujące m.in. kopernikański układ heliocentryczny z przyprawami i piernikami imitującymi ciała niebieskie, proces powstawania pierników oraz podróż do Indii i odtworzenie sprowadzania do Torunia przypraw.

Dzięki wykorzystanym rozwiązaniom muzeum toruńskiego piernika z multimedialnym pokazem stało się ważnym punktem na kulturalnej i turystycznej mapie miasta. Placówka jest chętnie odwiedzana przez podróżnych, a także mieszkańców. Atrakcyjny pokaz wyświetlany na ścianie dla wielu osób jest czymś nowym, obejrzanym po raz pierwszy, a przez to niezwykle interesującym.

Muzeum Sztuki Współczesnej – Kraków

Trudno o lepsze miejsce wykorzystujące nowoczesne technologie niż Muzeum Sztuki Współczesnej Kraków. Słynny MOCAK prezentuje międzynarodową sztukę najnowszą, edukuje w tym zakresie oraz prowadzi projekty badawcze i wydawnicze. Projekty Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie są opracowywane z myślą o różnych grupach odbiorców. W dotarciu do każdej z nich i zaciekawieniu widzów w różnym wieku pomagają nowoczesne technologie dostarczone przez naszą firmę.

Wyposażyliśmy wystawy multimedialne w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny. W sali widowiskowej i salach ekspozycyjnych zamontowaliśmy niemal 40 punktów dystrybucyjnych, w których skład wchodzą projektory multimedialne różnego rodzaju oraz monitory o zróżnicowanej wielkości. Ponadto dostarczyliśmy do sali konferencyjnej system nagłośnienia przenośnego i stałego oraz system projekcji. Wystawy multimedialne zajmują powierzchnię aż 4000 m2. Multimedialne muzeum wyposażone w profesjonalne systemy i urządzenia audiowizualne zachęca do odwiedzin odbiorców w różnym wieku.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii idealnie wpisuje się w ideę muzeum jako placówki prezentującej dzieła współczesnej sztuki. Projektory, interaktywne ekrany oraz inne specjalistyczne urządzenia świetnie dopełniają przestrzeń z kręgu kultury współczesnej.

Cinema City IMAX – Wrocław

Wystawa multimedialna w muzeum to niejedyne miejsce, gdzie wykorzystaliśmy potęgę innowacji i technologii. W Cinema City IMAX we Wrocławiu, będącym obecnie najnowocześniejszym polskim kinem, odpowiadaliśmy za dostarczenie i montaż telebimów mobilnych i ekranów LED o łącznej powierzchni aż 170 m2. Część ekranów diodowych rozmieściliśmy w strefie wejściowej do kina, przy wejściu do lobby i w strefie barowej, a największy ekran w postaci walca 360 stopni  o powierzchni prawie 20 m2 zamontowaliśmy wokół słupa w lobby kina IMAX we Wrocławiu.

Wykorzystane ekrany są przeznaczone do prezentowania materiałów reklamowych, trailerów i premier kinowych, z możliwością indywidualnego dopasowania obrazu do oferty kinowej oraz aktualnych potrzeb. Wysoka rozdzielczość w technologii SMD gwarantuje doskonałej jakości obraz, który jest dobrze widoczny pod dużym kątem oraz z bliskiej odległości. Wykorzystanie rozwiązania audiowizualne służą zachwyceniu odbiorcy jeszcze przed wkroczeniem przez niego na salę kinową.

Hala Stulecia we Wrocławiu

Dostarczyliśmy również innowacyjne rozwiązania do wrocławskiej Hali Stulecia. Dzięki naszym technologiom i urządzeniom klasyczna wystawa stała się innowacyjną, multimedialną instalacją, która budzi żywe zainteresowanie wśród widzów. Umożliwia ciekawą, interaktywną wycieczkę po czasach związanych z budową i wykorzystaniem hali.

Centrum Poznawcze w Hali Stulecia podzielono na kilka stref. Każda z nich jest wypełniona „po brzegi” innowacyjnymi technologiami, nowinkami technicznymi i wysokiej klasy systemami. Na przykład, w pierwszej z nich zwiedzający mogą zapoznać się z programem wystawy dzięki totemom interaktywnym z wbudowanymi monitorami dotykowymi. W Pokoju historycznym, który, wbrew nazwie, jest wypełniony współczesną elektroniką, użytkownicy mogą obejrzeć historyczne dokumenty na monitorach dotykowych. Pokój edukacyjno-poznawczy wyposażyliśmy natomiast w ogromne stoły multimedialne z 55-calowymi monitorami wielodotykowymi, na których można wygodnie przejrzeć nie tylko plany Wrocławia, ale i całego świata z różnych epok.