Ekrany LED są powszechnie wykorzystywane w przestrzeni publicznej. Coraz częściej służą już nie tylko do wyświetlania komunikatów, informacji i reklam w centrach handlowych. Dzięki nowoczesnym technologiom pozwalają też na inne, nawet nietypowe zastosowanie. Sprawdź zatem, do czego jeszcze można użyć nowoczesnych ekranów LED w przestrzeni publicznej.

Ekrany LED w dowolnych kształtach i rozmiarach

Firmy specjalizujące się w zaawansowanych rozwiązań multimedialnych i interaktywnych, takich jak TRIAS AVI z Warszawy, dostarczają klientom ekrany LED w dowolnych kształtach i rozmiarach. To pozwala na ścisłe spersonalizowanie ekranów LED-owych i dopasowanie ich do indywidualnych, często nietypowych potrzeb klienta. Dzięki temu możliwe jest m.in. wykonanie okalających kolumn LED, zakrzywionych ekranów o wysokości wynoszącej do 20 metrów, a także flexible LED screen, czyli bardzo długich (sięgających nawet 50 metrów!) ekranów LED okalających pomieszczenie. Rozwiązania te wyróżniają się nie tylko wyjątkową funkcjonalnością, ale też walorami estetycznymi. Profesjonalnie wykonane moduły ekranów są montowane w idealnie równy sposób, co sprawia, że nie widać łączeń pomiędzy nimi. Powstałe konstrukcje są niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu mogą niezawodnie pracować przez wiele lat, również na zewnątrz obiektów.

Kurtyny LED – elastyczne i półprzezroczyste ekrany

Jedną z ciekawszych form wykorzystania ekranów LED są tzw. kurtyny LED. Charakteryzująca się rzadszym rozmieszczeniem diod niż w przypadku ekranów panelowych, kurtyny LED mimo, że często nie dają możliwości osiągnięcia wysokich rozdzielczość są idealne w miejscach, w których z różnych przyczyn nie można zainstalować klasycznych ekranów panelowych lub gdzie jest ważna ich transparentność. Na przykład, na Dworcu Centralnym w Warszawie kurtyny zostały zamontowane po wewnętrznej stronie okien, ponieważ cały budynek jest pod ochroną konserwatorską i instalacja ekranów na fasadzie jest po prostu niemożliwa, a dodatkowo nie jest zasłonięta przestrzeń głównej hali dworca. Rozwiązanie to stanowi efektowną i skuteczną przestrzeń reklamową. Każdego dnia z tego obiektu korzystają tysiące osób, co sprawia, że dworzec jest idealnym miejscem do promocji produktów czy usług różnego rodzaju.

Ekrany LED w obiektach sportowych

Nowoczesne ekrany LED w dowolnych kształtach i rozmiarach sprawdzają się świetnie w obiektach sportowych, zwłaszcza na stadionach. Na przykład, na stadionie piłkarskim Polsat Plus Arena Gdańsk TRIAS AVI zaprojektowała i zamontowała wysokiej klasy system audio-wizualny składający się z czterech ogromnych telebimów LED. Każdy z nich liczy aż 6 metrów wysokości i ponad 11 m szerokości. Powierzchnia pojedynczego telebimu to aż 70 m2. Telebimy składają się z kilkunastu modułów idealnie dopasowanych pod względem wymiarów i grubości. To w połączeniu z milionami diod nowej generacji gwarantuje niezwykle realistyczny, kontrastowy obraz, który jest dobrze widoczny z każdego miejsca na stadionie. Telebimy zasilane LED driver pozwalają nie tylko na prezentowanie wyników, ale przede wszystkim bieżącego obrazu ze stadionu. Pełnią także funkcję reklamową, promocyjną i informacyjną.