Początek międzynarodowego rozdziału

TRIAS to polska grupa kapitałowa, która od ponad 20 lat aktywnie tworzy i rozwija rynek szeroko rozumianych nowych technologii w kraju jak również poza jego granicami. TRIAS swoje „technologiczne” pierwsze kroki stawiał w branży techniki eventowej, i jako jedna z pierwszych firm w Europie oferowała technologię full color ekranów diodowych, która w tamtych czasach była w naszym kraju nieosiągalna.

Międzynarodowy rozdział polskiego integratora systemów audio-video-light.

TRIAS to polska grupa kapitałowa, która od ponad 20 lat aktywnie tworzy i rozwija rynek szeroko rozumianych nowych technologii w kraju jak również poza jego granicami. TRIAS swoje „technologiczne” pierwsze kroki stawiał w branży techniki eventowej, i jako jedna z pierwszych firm w Europie oferowała technologię full color ekranów diodowych, która w tamtych czasach była w naszym kraju nieosiągalna.

18 lat temu wprowadzając na rynek polski pierwsze ekrany LED wiedzieliśmy, że właśnie rozpoczynamy nowy rozdział usług w naszym kraju. Nikt z nas nie wiedział jak długi i udany to będzie rozdział ale byliśmy przekonani, że taki właśnie kierunek działania chcemy obrać. Blisko 20 lat później wiemy, że mieliśmy rację i podejmowane wtedy decyzje były słuszne” – mówi Prezes Grupy Kapitałowej TRIAS – Zbigniew Klonowski.

Grupa na przestrzeni lat rozwinęła się a w jej strukturach pojawiły się podmioty odpowiedzialne za poszczególne obszary związane z nowymi technologiami (audio-video-light (AVL)). Spółka działa już nie tylko w sektorze techniki eventowej (VES Sp. z o.o.) ale również zintegrowanych systemów multimedialnych i oświetleniowych realizowanych dla Klientów komercyjnych jak również instytucji publicznych (TRIAS AVI Sp. z.o.o.), serwisów profesjonalnych urządzeń (AVL) jak również optymalizacji funkcjonowania obiektów – Digiservice sp. z o.o.. Dzięki wąskim specjalizacjom spółek i gronie zatrudnianych specjalistów Grupa analizuje rynek w sposób globalny, a potrzeby Klienta rozpatrywane są w wymiarze 360 stopni. Grupa TRIAS ma za sobą tysiące realizacji, setki złożonych i wykreowanych od podstaw projektów multimedialnych realizowanych dla globalnych marek i instytucji.

W ostatnich miesiącach roku 2018 Grupa otworzyła swoją pierwszą międzynarodową spółkę TRIAS International, której siedziba znajduje się w Stanach Zjednoczonych. TRIAS Int. odpowiadać będzie za projektowanie i realizację projektów multimedialnych na nowym, pod względem geograficznym, dla Grupy rynku. „Dziś blisko 20 lat po pierwszych realizacjach rozpoczynamy kolejny rozdział dla naszej firmy. Powstał TRIAS International, który jest odpowiedzią na potrzeby rynku i rozwój naszych dotychczasowych partnerów biznesów m.in. Cinema City i Cineworld.” – dodaje Zbigniew Klonowski.

Podejmując decyzję o powołaniu do życia TRIAS International mieliśmy przed sobą nie tylko wiele strategicznych pytań, ale również czekało na nas wiele wyzwań prawno-administracyjnych. Dzięki współpracy z Biurem PAIH w Nowy Jorku procedury administracyjne i współpraca z lokalnymi partnerami na etapie budowania TRIAS International nie stanowiły dla nas problemu.”– mówi Zbigniew Klonowski.

„Misją PAIH jest m.in. zwiększanie zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Wkroczenie na nowy rynek kolejnej polskiej firmy – TRIAS International bardzo nas cieszy. Wiemy z iloma wyzwaniami musi się zmierzyć firma, która rozpoczyna działalność w nowym kraju tym bardziej cieszy nas fakt, że w sferze procedur administracyjnych mogliśmy wspierać TRIAS International i przyczynić się tym samym do jej sprawnego wejścia na rynek w Stanach Zjednoczonych” – mówi Krzysztof Grabowski reprezentujący PAIH Nowy York

Dziś stoimy przed kolejnymi możliwościami jakie daje nam nowy rynek. Zaczynamy pisać nowy rozdział Grupy TRIAS. Jednak to co jest dla mnie szczególnie ważne, to to że ten kolejny nowy rozdział piszemy wspólnie z osobami, które pamiętają nasz pierwszy ekran diodowy 18 lat temu. Kapitał ludzki, wiedza i zaangażowanie zespołów, które zbudowaliśmy przez lata sprawia, że nawet ciężka praca ciągle przynosi nam niesamowicie dużo satysfakcji.” – dodaje Zbigniew Klonowski.

TRIAS International realizuje już pierwsze kontrakty na terenie Stanów Zjednoczonych. Spółka odpowiedzialna jest za modernizację pod względem ekranów diodowych sieci kin REGAL, która obecnie liczby ponad 500 lokalizacji.