Ściany wizyjne w przestrzeniach komercyjnych

Recepcja to jedno z kluczowych miejsc w każdym komercyjnym obiekcie. Odpowiednio zaprojektowana i wyposażona przestrzeń buduje w oczach partnerów biznesowych „pierwsze dobre wrażenie” o obiekcie i firmie, w której właśnie się znajdują. Zaawansowane technologie i spersonalizowane rozwiązania, prawidłowo zastosowane w przestrzeniach komercyjnych, pozwalają na osiągnięcie niepowtarzalnego efektu, który będzie wzbudzał pozytywne skojarzenia wśród Klientów. Architekci każdego dnia tworzą zupełnie nowe projekty dopasowane do konkretnych zapytań ich Klientów, w których coraz mocniej obecna jest technologia. To również dzięki nim wnętrza w łatwy sposób mogą zostać wzbogacone o interaktywne multimedialne elementy, które wyróżnią je na tle innych obiektów.

Jednym z multimedialnych rozwiązań, które coraz częściej pojawiają się w przestrzeniach komercyjnych są tzw. ściany wizyjne (videowall), które budować można zarówno z monitorów bezszwowych jak również modułów ekranów LED.

Ściany wizyjne dzięki najnowszym rozwiązaniom mogą być zarówno wielkoformatowymi płaskimi powierzchniami multimedialnymi, jak również mogą przybierać różne kształty i formy np. poprzez łączenie poszczególnych monitorów lub modułów LED pod różnym kątem (90 lub 45 stopni) i zastosowanie kontrolera graficznego.  Wyświetlany content na ścianach wizyjnych może być jednym spójnym obrazem lub niezależnymi grafikami.

Ściany wizyjne z monitorów bezszwowych

Pozwalają na kreatywne łącznie monitorów LCD o różnych wielkościach  (46”, 49” czy też 55”) w wielkoformatową regularną bądź nieregularną, multimedialną, wielowymiarową powierzchnię z możliwością odtwarzania materiałów marketingowych w jakości full HD i pracę w trybie 24/7.

Dodatkowo ściany wizyjne z monitorów bezszwowych pozwalają na wyświetlenie obrazu o bardzo dużej rozdzielczości i mogą być oglądane z bardzo bliskiej odległości dzięki czemu przestrzeń recepcyjną możemy wypełnić inspirującym contentem. Nowoczesne ściany wizyjne wyposażone są w dedykowane systemy, które zapewniają doskonałą jednorodność obrazu i idealnie odwzorowaną barwę.

Podstawowe parametry techniczne dotyczące ścian wizyjnych z monitorów bezszwowych:

  • – możliwość prazy z monitorami LCD o przekątnej 46”, 49” i 55”
  • – jasność 450, 500, 700, 1500cd/m2
  • – łączna ramka 5,5 mm, 3,5 mm, 1,8 mm
  • – rozdzielczość pojedynczego monitora – Full HD
  • – możliwość pracy w trybie 24/7

Ściany wizyjne z modułów LED

Ściany wizyjne z modułów LED pozwalają na tworzenie multimedialnej przestrzeni nie tylko wewnątrz budynku ale również na jego fasadzie, będąc jej spójnym elementem. Ściany wizyjne z modułów LED to rozwiązanie dzięki, którym w jednym momencie obraz może „zalewać” całą fasadę a za chwilę może stać się transparentnym.  Ściany wizyjne zbudowane z modułów LED mogą tak naprawdę otaczać nas z każdej strony będąc jednocześnie interaktywną podłogą LED, multimedialnym sufitem czy też nieregularną ścianą diodową.

Podstawowe parametry techniczne dotyczące ścian wizyjnych z modułów LED:

– możliwość wyboru modułów LED o rożnej wielkości i transparentności
– jasność od 600 do 1300 cd/m2 dla rozwiązań do wewnątrz
– jasność od 500 do 10000 cd/m2 do rozwiązań na zewnątrz
– możliwość pracy w trybie 24/7