GRAND PRIX Sybilla 2014 dla MN za wystawę Galeria Faras

GRAND PRIX XXXV edycji Konkursu za Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2014 otrzymało Muzeum Narodowe w Warszawie za wystawę Galeria Faras im. Profesora Kazimierza Michałowskiego.

TRIAS AVI, jako dostawca i integrator systemów audiowizualnych zadbał o nową, multimedialną aranżację Galerii Faras – największej w Europie ekspozycji zabytków kultury i sztuki nubijskiej z okresu chrześcijańskiego.

Dzięki zastosowanym technologiom wizyjnym, dla których przeznaczona została specjalna przestrzeń wystawy, widz ma możliwość poznać dzieje i zabytki Nubii chrześcijańskiej w nowej multimedialnej odsłonie. Na odwiedzających wystawę czekają m.in. zrekonstruowane, w 3D, wnętrze kościoła ze wszystkimi malowidłami, również tymi, które obecnie znajdują się w Sudańskim Muzeum Narodowym w Chartumie. Dopełnieniem ekspozycji są dwa multimedialne stoły, dedykowane najmłodszej grupie gości, które dzięki interaktywnym grom zręcznościowym w przyjemny i interesujący sposób przybliżą zabytki kultury i sztuki nubijskiej z okresu chrześcijańskiego.