Multimedialne Fasady – nowa era LED

Technologia LED coraz częściej i coraz mocniej zaznacza swoją obecność w naszym codziennym życiu.

Nowa era – LED

Światło stało się nierozłącznym elementem przestrzeni miejskiej jednak każdego dnia jego rola w działaniach wizerunkowych i marketingowych inwestorów wzrasta. Nowoczesna technologia pozwala na osiągnięcie niepowtarzalnych efektów świetlnych i multimedialnych, nadając tym samym obiektom indywidualny wizerunek, który może ewoluować ze względu na zmieniające się otoczenie.

Iluminacja fasad i obiektów to dekoracyjne, efektowe, artystyczne podświetlenie obiektu w taki sposób, aby podkreślić i wydobyć z niego wszystkie walory architektoniczne oprawami, które ma w ofercie między innymi StudioDue czy Teclumen. Jakość światła, możliwość dobierania odpowiedniej barwy, jego natężenia pozwala na tworzenie niepowtarzalnych kompozycji świetlnych i form o dowolnym kształcie i wielkości, które ograniczone jest jedynie samą budowlą oraz ludzką wyobraźnią.

Projektuj Światłem

Technologia LED pozwala na zmianę statycznego budynku w wielkoformatowy ekran multimedialny, który może stać się idealnym nośnikiem informacji np. podczas imprez sportowych i widowiskowych jak również powierzchnią reklamową. Tu mają zastosowanie Ekrany LED firmy Absen i AHL Jednym z rozwiązań stosowanych do tworzenia fasad multimedialnych jest siatka diodowa, która składa się z tysięcy pojedynczych pikseli LED oraz wyposażona jest w zintegrowany system sterowania. Rozwiązania w technologii LED wyróżniają się dużą precyzyjnością. Za pomocą soczewek układu optycznego można ustalić właściwy rozsył i w bardzo dokładny sposób kierować światło we właściwe miejsce. Jednocześnie sterowanie daje dodatkowe możliwości osiągania niedostępnych dla innych technologii efektów wizualnych oraz pozwala na uzyskanie większych oszczędności. Jedną z funkcjonalnych i użytkowych zalet siatek LED jest fakt, że nie zasłaniają one elewacji budynku, a jeżeli zostały zawarte w projekcie tworzą, wraz z fasadą spójną wizję architekta. Siatki diodowe mają charakter jednostronny dzięki czemu zastosowana technologia nie ogranicza dostępu światła i nie wpływa negatywnie na komfort korzystania z obiektu.

Nowoczesne i energooszczędne

Multimedialne fasady LED oprócz korzyści marketingowych wynikających z nowego, atrakcyjnego kanału komunikacji, są również przyjazne dla środowiska – diody LED nie zawierają tak jak inne źródła światła szkodliwych pierwiastków, a poprzez dłuższy czas eksploatacji zmniejsza się ilość wymian a przez to ilość odpadów, które w blisko 100% można poddać recyklingowy. Jednocześnie należy pamiętać, że są to systemy energooszczędne z wbudowanym systemem sterowania, który umożliwia łatwe zarządzanie treścią prezentowaną na elewacji.