System Digital Signage na stadionie PGE ARENA Gdańsk

System Digital Signage, zainstalowany na stadionie PGE ARENA Gdańsk, składa się z 281 monitorów LCD oraz systemu do wyświetlania treści na ekranach. Obiekt został wyposażony w profesjonalne monitory marki Sharp w rozmiarach 42, 47 i 52 cale w standardzie full HD. Znajdują się one wewnątrz i na zewnątrz stadionu m.in. na promenadach, przy kioskach gastronomicznych, w strefach VIP, strefie dla prasy oraz w FUN Pubie.

Na ekranach będzie można śledzić wydarzenia odbywające się na płycie boiska oraz bieżące statystyki meczów rozgrywanych zarówno na PGE ARENA Gdańsk, jak i na innych stadionach. Na monitorach mogą być prezentowane również treści reklamowe, logotypy, prezentacje multimedialne i różnego rodzaju informacje.

Monitory zostały zaprojektowane tak, aby sprostać różnorodnym potrzebom. Będąc urządzeniami niezawodnymi, o doskonałej trwałości i łatwej obsłudze, znakomicie sprawdzają się w miejscach użyteczności publicznej. Monitory LCD firmy Sharp nie są jedynie dynamicznym i efektywnym środkiem przekazu informacji, znakomicie sprawdzają się również jako aranżacja przestrzeni publicznych. Jedną z ważniejszych cech monitorów Sharp jest ich niski pobór mocy, dzięki czemu są przyjazne środowisku.

Zarządzanie treściami, które pojawią się na monitorach, będzie odbywało się za pośrednictwem systemu firmy TriplePlay Services. Umożliwia on utworzenie wielu stref złożonych od 1 do np. 100 monitorów i pozwoli na prezentowanie w każdej ze stref różnych treści. Co innego będzie można pokazać widzom na trybunach, co innego na promenadach, w hallach i klatkach schodowych, a co innego przy kioskach gastronomicznych. Istnieje również możliwość miksowania treści, np. podział obrazu na kilka części i prezentowanie w każdej części zupełnie odrębnej treści, np. łączenia obrazu na żywo, prezentacji typu „slajdshow”, odtwarzania materiału video, emisji ruchomego paska u dołu ekranu z ważnymi informacjami itp.

Dodatkowo w strefach dla VIP-ów oraz w lożach możliwe będzie transmitowanie tradycyjnych kanałów TV pochodzących z telewizji satelitarnych, naziemnych, kablowych, z wozów transmisyjnych lub produkowanych w ministudio na stadionie.

Oprócz monitorów LCD w skład systemu Digital Signage wchodzi także stacja czołowa umożliwiająca odbiór kanałów satelitarnych w standardach DVB-S/S2 i naziemnych cyfrowych DVB-T oraz ich konwersję do postaci strumieni IP, enkodery HD do przemiany sygnałów telewizyjnych, wideo i komputerowych do postaci strumienia IP, ponad 300 urządzeń końcowych STB oraz oprogramowanie do konfiguracji, zarządzania i monitorowania całego systemu.

PGE Arena Gdańsk - Partner Technologiczny TRIAS S.A.